Navigacija

• Raspored zvonjenja za utorak 30.05.2017.

29/05/2017

Zbog ispraćaja maturanata u utorak 30.05.2017. godine radi se po sledećem rasporedu zvonjenja:

Az érettségizők ballagása miatt 2017. május 30-án a csöngetés irendje a következő:

1. smena / 1.váltás:

1.čas: 7.30h - 8.05h

2.čas: 8.10h - 8.45h

3.čas: 9.00h - 9.35h

4.čas: 9.40h - 10.15h

2. smena / 2.váltás:

1.čas: 10.20h - 10.55h

2.čas: 11.00h - 11.35h

3.čas: 11.50h - 12.25h

4.čas: 12.30h - 13.05h

• 29/05/2017

Tri učenika naše škole kvalifikovala su se na prvo finalno takmičenje „Kengur bez granica”: Nagy Gergely (4ERM), Slobodan Zelić (4ITS) i Miloš Vukomanović (3ITS).

Na finalnom takmičenju održanom u nedelju, 28. maja 2017. u organizaciji Srednje škole za informacione tehnologije ( ITHS ) i Društva matematičara Srbije, učenici Slobodan Zelić i Miloš Vukomanović bili su prvoplasirani u kategoriji učenika srednjih stručnih škola i, prema bodovima koje su osvojili u finalu, dobili su Slobodan drugu, a Miloš treću nagradu. Nažalost, Nagy Gergely je zbog bolesti bio sprečen da ode na finale.

„Kengur bez granica” je međunarodno takmičenje koje ima za cilj popularizaciju matematike i nalazi se u Kalendaru takmičenja i smotri učenika srednjih škola Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

• Republičko takmičenje iz programiranja CNC mašina

23/05/2017

Republičko takmičenje iz programiranja CNC mašina održano je 19. i 20. maja 2017.godine. Domaćin takmičenja bila je Mašinska škola " Radoje Dakić", Beograd - Rakovica.

Na takmičenju je učestvovao ukupno 33 učenika, a naši učenici postigli su sledećerezultate:

1. Vereš Bence, 4KUM - II. mesto

2. Nogradi Daniel, 4KUM - II. mesto

3. Marko Zeljković, 3KUS - III. mesto

4. Čisar Gabor, 4KUM - IV. mesto

5. Gunić Alex, 4KUM - IV. mesto

Mentor učenika je bio Nemet Tibor.

• Okružno takmičenje iz programiranja CNC mašina

23/05/2017

Okružno takmičenje iz programiranja CNC mašina održano je 21.aprila u Novom Sadu. Na takmičenju je učestvovalo 5 tehničkih škola, iz Pančeva, Novog Sada, Ade, Bačke Palanke i Subotice, sa ukupno 24 učenika. 8 učenika naše škole takmičilo se u četiri kategorije i postigli su izvanredne rezultate:

1. Vereš Bence, 4KUM - I mesto (glodanje - ručno programiranje)

2. Nogradi Daniel, 4KUM - I mesto (glodanje - automatsko programiranje)

3.  Marko Zeljković, 3KUS - I mesto (struganje - ručno programiranje)

4.  Čisar Gabor, 4KUM - II mesto (glodanje - ručno programiranje)

5.  Gunić Alex, 4KUM - II mesto (struganje - automatsko programiranje)

6.  Daraboš Kristian, 3OPM - III mesto ( struganje - ručno programiranje)

7.  Berenji Kristian, 4KUM - III mesto (struganje - automatsko programiranje)

8. Kiš Arpad, 4KUM - III mesto ( glodanje - automatsko programiranje)

Mentori učenika su bili Husar Čila i Nemet Tibor
    Prvoplasirani i drugoplasirani takmičari stekli su pravo da učestvuju na republičkom takmičenju.

• 22/05/2017

Tehnička škola " Ivan Sarić" je 19. i 20. maja bila domaćin XXIV Republičkog takmičenja učenika mašinskih škola, koje je realizovano u saradnji sa Visokom tehničkom školom strukovnih studija .

Organizatori takmičenja su Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja , Zajednica mašinskih škola Srbije, Tehnička škola "Ivan Sarić" i Visoka tehnička škola strukovnih studija Subotica.

Učenici su se takmičili iz tri oblasti : statika, kompjuterska grafika- 2D i modeliranje mašinskih elemenata i sklopova. Tokom dva dana, 80 učenika iz 30 mašinskih škola Srbije, pokazalo je visok nivo teorijskog i praktičnog znanja.

Najuspešnijim učesnicima su dodeljene diplome i vredne nagrade, a njihovim mentorima zahvalnice.

Čestitamo nagrađenim učenicima!

• 15/05/2017

Od 09. do 12. maja 2017. godine, održan je sajam tehnike „Mach-Tech“ i „Industrijski dani“ u Budimpešti.

Učenici Tehničke škole „Ivan Sarić“ iz Subotice posetili su ovu manifestaciju, dana 11.maja 2017. godine.

U pratnji svojih nastavnika, budući tehničari mehatronike, mašinski tehničari za kompjutersko upravljanje i kompjutersko konstruisanje su posetili štandove na kojima su predstavljeni skoro svi industrijski segmenti - alati, mašine, CNC obradni centri, roboti, napredni softveri i savremena oprema za fabrike.

Sajam je ukupno posetilo 45 naših učenika u pratnji 4 nastavnika.

Fotografije sa sajma u Budimpešti uradio: Arpad Kiš, učenik odeljenja 4KUM.

• 30/01/2017

Školska slava Sveti Sava, svečano je obeležena u prostorijama škole u petak, 27. januara.

• ASctimetables program

Naša škola je dobila internacionalni program za izradu rasporeda časova,e-dnevnik,e-učenje,štampu diploma.

• Aplikacija za mobilne telefone

Dragi korisnici mobilnih telefona,

možete proveriti svoj raspored i zamene i na mobilnom uređaju. Ako imate iPhone,iPad ili Android uređaj, možete preuzeti izvornu aplikaciju za te platforme.

Za više informacija proverite: mobile.edupage.org

Vesti

• Tehnička škola "Ivan Sarić"
    Trg Lazara Nešića 9